Zwycięzcy drugiej edycji „Wakacji z matematyką”

 

W tegorocznej edycji konkursu „Wakacje z matematyką” mFundacja przyznała dofinansowanie 18 spośród 39 zgłoszonych projektów. Łączna kwota dofinansowania wyniesie 87 tys. zł. W 2017 roku działania łączące naukę z wakacyjną zabawą będą realizowane przez organizacje pozarządowe, biblioteki i grupy nieformalne w 6 największych miastach w Polsce.  

Decyzją zarządu fundacji, dofinansowanie otrzymują:

 • Stowarzyszenie na rzecz Działań Edukacyjnych i Rozwoju „Dzieci Świata” (Gdańsk Oliwa) - projekt „Triathlon matematyczny w Gdańsku”,
 • Biblioteka Kraków (Kraków Stare Miasto) „Z matematyką na wesoło”,
 • Fundacja ANMA (Kraków, Bieńczyce) „ŁOWCY wielokątów”,
 • Miejska Biblioteka Publiczna Łódź-Bałuty – projekt „Wakacyjne wygibasy matematyczne”,
 • Stowarzyszenie „Społecznie Zaangażowani” (Łódź, Os. Stare Polesie) – projekt „REPUBLIKA WAKACJI - fajne wakacje na Starym Polesiu”
 • Fundacja Widzimy Dobro i Nieformalna Grupa Nauczycieli "Pasjonaci Edukacji" przy Szkole Podstawowej nr 199 im. Juliana Tuwima w Łodzi  (Łódź Widzew) – projekt  „KOLOROWA MATEMATYKA”
 • Stowarzyszenie Edukacja Praktyczna T.K.K. (Łódź Bałuty) – projekt „Z matematyką przez świat”,
 • Stowarzyszenie Centrum Wsparcia Terapeutycznego (Łódź, Śródmieście) – „Matematyczny, wakacyjny ogród marzeń” ,
 • Stowarzyszenie Mocni w Duchu (Łódź, Śródmieście) „Matematyka dla każdego smyka” ,
 • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu (Poznań Grunwald) – projekt „Gram w liczenie w Bibliotece”,
 • Fundacja Dzieci Czytają (Warszawa, Wilanów) projekt „Bez matmy ani rusz”,
 • Stowarzyszenie „Wiedza dla Regionu” (Warszawa, Solec) - projekt „Matematyka w ruch!”,
 • Stowarzyszenie Rodziców Szkoły "Żagle" (Warszawa, Wawer) – projekt „Escape Room",
 • "Przywrócić Dzieciństwo" Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Ulicy im. Kazimierza Lisieckiego "Dziadka” (Warszawa, Śródmieście ) – projekt „Wakacje z Pitagorasem”,
 • Polskie Towarzystwo Matematyczne (Warszawa Śródmieście)– „Szczęście mnoży się, gdy się je dzieli”,
 • Fundacja Niezależnych Inicjatyw Studenckich im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego
  FUNDACJA WYSZYŃSKIEGO
  (Warszawa Bielany), projekt „Wakacje z matematyką w informatyce”,
 • Grupa nieformalna „Space is more” i Fundacja Manus (Wrocław Fabryczna) , projekt „Matematyczna Gra Miejska”,
 • Fundacja Nowa Szkoła (Wrocław Krzyki), projekt „Nauka i zabawa”

 


Więcej informacji o dofinansowanych projektach znajduje się w zakładce  „Aktualności” .

 

O konkursie


Konkurs grantowy „Wakacje z matematyką” ma na celu zapewnienie dzieciom wakacyjnych atrakcji łączących zabawę z nauką matematyki.

W 2017 roku o granty w wysokości do 5 tys. zł mogły ubiegać się organizacje pozarządowe, biblioteki publiczne i grupy nieformalne (np. koła naukowe, nauczyciele) z Warszawy, Łodzi, Krakowa, Poznania, Wrocławia i Gdańska.

Zgłaszane projekty powinny:

 • być skierowane do uczniów szkół podstawowych w podziale na klasy I-III i IV-VII i/lub gimnazjów;
 • upowszechniać matematykę;
 • pokazywać przydatność matematyki w życiu codziennym;
 • łączyć naukę z zabawą;
 • angażować dzieci w spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu;
 • być zrealizowane w trakcie szkolnych wakacji.

Pilotażową edycję „Wakacji z matematyką” realizowaliśmy w 2016 roku w Łodzi. W wakacyjnych aktywnościach wzięło udział 661 dzieci. Przeprowadzono łącznie 200 godzin zajęć: warsztatów, zawodów matematyczno-sportowych, półkolonii, gier miejskich i festynów rodzinnych pod znakiem matematyki

Jak uzyskać grant?

Przeczytaj regulamin programu

Przeczytaj regulamin programu

 

Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz w tym dokumencie:

 

 Regulamin konkursu grantowego „Wakacje z matematyką”

Pobierz, wypełnij i wyślij wniosek grantowy

Pobierz, wypełnij i wyślij wniosek grantowy

 

Wypełniony wniosek wraz z załącznikami wyślij na adres e-mail fundacja@mbank.pl, a w tytule wiadomości podaj nazwę programu „Wakacje z matematyką”

 

Pobierz wniosek*


*Jeżeli korzystają Państwo z  przeglądarki innej niż Internet Explorer, po kliknięciu w link pojawi się komunikat po angielsku. Prosimy w takim przypadku o zapisanie plik na dysku i otworzenie go dopiero z miejsca, w którym został zapisany.

Zapoznaj się ze wzorem umowy  i sprawozdaniem z wykorzystania funduszy

Zapoznaj się ze wzorem umowy  i sprawozdaniem z wykorzystania funduszy

 

Zobacz wzór dokumentu, który otrzymają beneficjenci programu:

Wzór Listu od Zarządu mFundacji

Po zakończeniu projektu skorzystaj z formularza sprawozdania

 

Pobierz plik Sprawozdanie z realizacji projektu wspartego w konkursie „Wakacje z matematyką”

 •  

  Klauzula informacyjna – pośrednie zbieranie danych. Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja mBanku z siedzibą przy ul. Senatorskiej 18, 00-950 w Warszawie ("Administrator") - Kliknij, aby przeczytać więcej

  • Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzasadniony interes Administratora danych osobowych, na podstawie art. 6 ust. 1 pkt (f) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE ("RODO"), związany z wykonaniem umowy łączącej Administratora z podmiotem otrzymującym dofinansowanie, któremu udostępnili Państwo swoje dane osobowe.

   Państwa dane osobowe przetwarzane są w następujących celach: realizacja umowy o dofinansowanie zawartej w ramach prowadzenia statutowej działalności przez Administratora z podmiotem realizującym program społeczny ze środków finansowych Administratora, którego są Państwo uczestnikami; oraz wykorzystanie Państwa wizerunku w celu promocyjno-informacyjnym związanym z działalnością społeczną Administratora. 

   Kategorie Państwa danych osobowych przetwarzanych przez Administratora obejmują w szczególności imię i nazwisko, e-mail, nr telefonu, wizerunek, datę urodzenia, adres zamieszkania, PESEL, imiona rodziców, numer rachunku bankowego, a także inne dane osobowe, przekazane Administratorowi przez podmiot realizujący program społeczny, którego są Państwo ostatecznym beneficjentem, w celu rozliczenia otrzymanych środków.

   Państwa dane osobowe przetwarzane będą przez okres:
   1. w zakresie celu (1) wskazanego powyżej - wyłącznie przez okres niezbędny do realizacji umowy o dofinansowanie oraz rozliczenia efektów pomocy otrzymanej przez podmiot realizujący program społeczny ze środków finansowych Administratora, którego są Państwo uczestnikiem;
   2. w zakresie celu (2) wskazanego powyżej - wyłącznie przez okres niezbędny do realizacji celu promocyjno-informacyjnego związanego z działalnością społeczną Administratora, jednak nie dłużej niż przez okres 3 lat.

   Prawnie uzasadniony interes Administratora Państwa danych, na podstawie art. 6 ust. 1 pkt (f), związany jest z realizacją umowy o dofinansowanie zawartej pomiędzy Administratorem, a podmiotem realizującym program społeczny, którego Państwo są beneficjentami.

   Mają Państwo prawo żądania od Administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, jak również wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przeniesienia danych. Ponadto mają Państwo prawo do wniesienia skargi na przetwarzanie Państwa danych osobowych do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Państwa dane osobowe przetwarzane przez Administratora pochodzą bezpośrednio od podmiotu, z którym Administratora łączy umowa o dofinansowanie, celem której jest realizacja programu społecznego, którego Państwo są beneficjentami.

Przykłady projektów wspartych w 2016 roku, w pilotażowej edycji „Wakacji z matematyką”

„Bibliomatma czyli wakacyjne igraszki z matematyką”

„Cyferkowy zawrót głowy”

„Ruszamy w matematyczne przygody”

Pytania i odpowiedzi: